Personalul este cea mai importantă resursă, de aceea „Mikro Kapital IFN” România îi selectează în permanență pe cei mai buni. Echipa noastră are ca scop recrutarea noilor specialiști pentru o colaborare fructuoasă pe termen lung.

Suntem întotdeauna disponibili să examinăm CV-urile persoanelor responsabile cu scopuri bine stabilite. Dacă ești interesat să faci parte din echipa noastră și ești sigur că colaborarea va fi reciproc convenabilă, te rugăm să transmiți CV-ul tău pe adresa electronică info@mikrokapital.ro sau folosind formularul de mai jos.

Ofiter de Credite – Sucursala Iași

CANDIDATUL IDEAL:

  • să aibă studii superioare (de preferință economice);
  • să îi placă să interacționeze cu oamenii;
  • să dețină permis de conducere (categoria B);
  • experiență anterioară în creditare constituie un avantaj, dar nu este o condiție pentru angajare deoarece compania face training pentru inițiere.

PRINCIPALELE ATRIBUȚII:

  • Desfăşoară activităţi de promovare a produselor de creditare și leasing către clientul ţintă, de prezentare şi vânzare a produselor financiare ale companiei  (credite business și agricole);
  • Analizează şi procesează aplicaţia primară de creditare;
  • Întocmeşte analiza financiară a dosarului de creditare;
  • Evaluează garanțiile, condițiile și gestionarea afacerii solicitantului;
  • Susține dosarele în cadrul comitetului de credit;
  • Monitorizează portofoliul activ de credite şi urmărește îmbunătăţirea continuă a acestuia;
  • Participă la colectarea de credite neperformante.

In urma consultarii documentului „Informare cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal”, sunt de acord ca datele furnizate de mine sa fie utilizate in vederea contactarii de catre un reprezentant al Mikro Kapital IFN SA.